Drahocenná perla - 16. jún - evs.sk

Zamyslenia

Drahocenná perla – 16. jún
16. júna 2022
Play

„… keď našiel drahocennú perlu, odišiel, predal všetko, čo mal, a kúpil ju.“ Evanjelium podľa Matúša 13:46

Tak to je, keď nájdeš Ježiša.

Hľadal si krásne perly. Začal si ako dieťa. Ak si nejaké našiel, vzal si si ich. Ako šli roky, menili sa aj perly, ktoré ťa priťahovali. Myslel si si, že by si bol šťastný, keby si našiel vzácnejšiu perlu. Ale keď si ju dostal, bol si sklamaný. V mysli si stále želáš niečo iné a niečo viac.

Jedného dňa si stál pred synom stolára z Nazareta. V ten deň sa zmenili všetky tvoje hodnoty. Odvtedy bohatstvo neznamenalo „vlastniť“, ale „byť vlastníctvom“. Keď si pochopil, že Ježiš ťa chce mať, všetko ostatné stratilo magickú moc nad tebou. Už si viac nehľadal. Našiel si perlu nad všetky perly.

Ďalej si žil vo svete. Navonok sa veľa nezmenilo, ale v srdci si sa stal iným človekom. Nasťahoval sa tam Ježiš.

Predtým ťa zamestnávalo množstvo malých životných cieľov. Teraz sa prvoradou vecou stalo niečo úplne iné. Stal si sa učeníkom. Život pre teba znamená kráčať v šľapajach inej osoby.

Ježiš pozná cestu kríža, pretože sám ňou kráčal. Po tejto ceste vedie aj svojich nasledovníkov. Nemajú odčiniť svoj hriech, to raz a navždy urobil On. Avšak cestou kríža nás dovedie k nebeskému cieľu.

Keď si myslíš, že cesta je ťažká a komplikovaná, musíš sa pozrieť na perlu veľkej hodnoty. Prevyšuje v lesku všetky ostatné. Keď sa v nej odráža tvoj obraz, nespoznávaš sa. Zisťuješ, že sa leskneš spolu s perlou. Vtedy povieš: Nechcem späť ostatné perly. Len keď mám Ježiša, som bohatý.

Potom plynú dni. Ježišove oči stále spočívajú na tebe. Cítiš Jeho pohľad a to, že nikdy nie si mimo Jeho zorného poľa, ťa napĺňa šťastím. Každý deň je deň cesty k novému Jeruzalemu. Tam cesta končí. Tam bude Ježiš korunovaný. Spolu so všetkými spasenými ľuďmi budeš spievať chvály, na ktorých bude On prebývať na veky.

 

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.