Najúžasnejšia kniha, aká bola kedy napísaná - 17. jún - evs.sk

Zamyslenia

Najúžasnejšia kniha, aká bola kedy napísaná – 17. jún
17. júna 2022
Play

„Uvedomte si predovšetkým, že ani jedno proroctvo Písma nepripúšťa samovoľný výklad; lebo nikdy z ľudskej vôle nepovstalo proroctvo, ale Duchom Svätým vedení hovorili (svätí) ľudia Boží.“  2Pt 1:20-21

Krátko po tom, čo sa evanjelista Billy Sunday stal kresťanom, mu starší veriaci poradil, ako duchovne rásť. Povedal: „Willam, môžem ti dať tri jednoduché pravidlá, a ak sa ich budeš držať, nikdy za svojím menom nebude „odpadlík“. Každý deň 15 minút počúvaj, čo ti Boh hovorí, každý deň 15 minút hovor s Bohom a každý deň 15 minút hovor s inými o Bohu.“

Ako k nám Boh hovorí? Hovorí k nám predovšetkým prostredníctvom svojho Slova, Biblie. A predsa mnoho ľudí si dnes Bibliu neotvorí. Namiesto toho sledujeme veci, ako sociálne médiá. Každý deň 66 % veriacich sleduje Facebook, 39 % YouTube a 32 % si otvára Bibliu.

Máme problém. Potrebujeme otvoriť Bibliu a objaviť, čo nám hovorí, pretože úspešným kresťanom bude ten, čo študuje Bibliu. Na druhej strane, zlyhávajúcim kresťanom bude niekto, kto neotvára Božie Slovo.

Spomínam si, ako som po prvý raz začal čítať Bibliu. Nemohol som uveriť, že som konečne našiel užívateľskú príručku na život. Jej slová sa týkali toho, čomu som čelil ako 17-ročný, a podnes sa vždy týkajú toho, pred čím stojím.

Biblia je najúžasnejšia kniha, aká bola kedy napísaná. Doslova je to Božia správa pre nás.

Technicky vzaté, nie je to jedna kniha, ale v skutočnosti 66 kníh, ktoré boli napísané v priebehu 1 500 rokov. Slová Písma boli inšpirované Bohom a napísalo ich 40 autorov z každej oblasti života, medzi nimi králi, roľníci, filozofi, rybári, básnici, štátnici a učenci. A všetci píšu o Božom vykúpení ľudstva.

Božie Slovo je dokonalé a úplne dôveryhodné.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.