„Tam Ho ukrižovali a iných dvoch s Ním, z jednej aj z druhej strany, a v prostriedku Ježiša.“ Evanjelium podľa Jána 19:18
Je dôležité, že Ježiš je blízko, keď príde tvoja hodina smrti.
Bol blízko, keď dvaja zločinci museli zomrieť na Golgote za hradbami Jeruzalema. Rimania ich ukrižovali. Uprostred týchto dvoch visel Spasiteľ sveta. Tiež bol pribitý na kríž.
Medzi tromi ukrižovanými sa odohral pozoruhodný rozhovor. Ukázal, čo žije v srdci týchto jednotlivcov.
V súdny deň sa tí traja znovu stretnú. Aké bude stretnutie Ježiša so zločincom po Jeho ľavici?
V posledných hodinách na zemi mohol vidieť a počuť Ježiša, ale nezmenil postoj svojho srdca. Nemal žiadne pochybnosti, že zomrie. Napriek tomu urážal svojho Spasiteľa.
Smrť týchto mužov je hrozným varovaním, aby sme neodkladali svoje obrátenie až na koniec života. V jeho prípade by si človek mohol myslieť, že by mal všetko, čo mohol získať a nič by nestratil, keby sa obrátil. Napriek tomu to neurobil. Zomrel tak, ako žil.
Veľa ľudí postihol rovnaký osud. Stále odkladali najdôležitejšiu vec svojho života. Na konci bolo príliš neskoro.
Dnes ešte nie je neskoro. Diabol sa snaží, aby si uveril, že je príliš neskoro, keď si mnoho rokov odolával Pánovmu volaniu. Nesmieš mu veriť. Mysli na zločinca po Ježišovej pravici. Svoje záležitosti s Ježišom dal do poriadku v posledných hodinách svojho života.
Keď Pán volá, je to čas milosti — čas byť spasený Neodkladaj príchod k Nemu, až keď budeš taký, aký by si mal byť. Ten deň nikdy nepríde. Musíš prísť taký, aký si.
Jeden stratený zločinec to urobil. Nemohol priniesť nič iné, len svoj hriešny život. Už nič nemohol urobiť. Ruky mal pribité na kríž, ale prosil Ježiša o milosť. To je cesta pre teba, pre mňa a pre každého hriešnika na zemi. Pros Ježiša o milosť. Potom budeš s Ním v raji.