Zákon alebo milosť - 29. august - evs.sk

Zamyslenia

Zákon alebo milosť – 29. august
29. augusta 2023
Play

„Či neviete, bratia, – veď hovorím ľuďom, ktorí znajú zákon, – že zákon panuje nad človekom dokiaľ (človek) žije?“ List apoštola Pavla Rímskym 7:1

Ľudia sú buď pod zákonom, alebo pod milosťou. Buď sú v Kristovi a sú pod milosťou, alebo sú bez Krista, a teda pod zákonom.

Neexistuje tretia možnosť.

Všetci, ktorí nie sú v Kristovi, všetci, ktorí nie sú obrátení k Bohu a neveria v Pána Ježiša, všetci títo ľudia budú musieť zaplatiť podľa Božieho zákona.

Všetko, čo človek spravil, myslel, mienil, cítil a zažil, čo mal spraviť, ale prehliadal to, z toho všetkého vydá počet v deň súdu. Človek sa musí zodpovedať aj z tej najmenšej náklonnosti k hriechu. Z celého života, všetko sa v ten deň ukáže.

Žiaden človek sa tomu nevyhne.

Boh nám toto zvestuje, aby sme prijali spasenie, ktoré nám dal. Je len v Pánovi Ježišovi.

Kto je v Kristovi, už nie je pod zákonom. Je pod milosťou. Má odpustené hriechy a večný život. Máme to preto, lebo v Pánovi Ježišovi nám Boh dal všetku spravodlivosť, ktorú od nás vyžaduje podľa zákona!

Kto verí v Pána Ježiša, zákonu nič nedlhuje. Má odpustené hriechy a nebude v deň súdu platiť za seba svoj účet.

„… a dlžobný úpis, – ktorý s predpismi (zákona) proti nám bol a nám prekážal, vymazal a odstránil, pribijúc ho na kríž.“ (Kol 2:14)

Dlžobný úpis je zaplatený. Preto sme slobodní. Takže ide len o jedno: nechať sa spasiť, kým nie je neskoro.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.