Ježišove slová - 29. december - evs.sk

Zamyslenia

Ježišove slová – 29. december
29. decembra 2021
Play

„od Ježiša Krista, verného svedka…“ Zjavenie Jána 1:5

Mnohé slová nestoja za nič. Môžu sa zdať správne, ale v skúške neobstoja. Nie je v nich žiadna sila.

S Ježišovými slovami to tak nie je. Sú dosvedčené krvou.

Ježiš nekričal ani verejne nevykrikoval. Nebolo treba. Hovoril ticho a úprimne a Jeho slová zachraňujú generáciu za generáciou.

Ak si znovuzrodený skrze Božie živé, večné slovo, tak si to zažil sám na sebe. Keď ti žiadny iný hlas nedokázal pomôcť, začul si hlas dobrého Pastiera. Stala sa úžasná vec: Boh ťa zdvihol z bahna a blata a nohy ti postavil na skalu.

Od toho dňa už zaznelo mnoho hlasov. Žiješ vo svete, kde sa nedá vyhnúť tomu, aby si počul ten či onen hlas. Možno ťa niekedy zviedli z cesty. Vstúpil si na cestu, po ktorej si nemal kráčať, a musel si za to draho zaplatiť. Ježiš však nestíšil svoj hlas. Zavolal ťa späť. Spoľahlivé Slovo, ktoré nikdy nestráca svoju zachraňujúcu moc, ťa znovu uchopilo.

Keď ťa iní ľudia sklamú svojimi slovami, vždy je tu niečo, k čomu sa môžeš vrátiť. Je to Slovo verného svedka.

Uprostred skúšok a tmy sa môže zdať, že Ježišovo slovo nepreniká dovnútra. Ale to trvá iba určitý čas. V Božej hodine závoj padá a ty si s údivom uvedomuješ, že stojíš na večnom pevnom základe Božieho slova. Vtedy sa môžeš tešiť, že Ježiš je verný svedok. Jeho slovo je neotrasiteľná skala uprostred búrlivého mora časov. Nastáva pre teba deň, kedy Ježišove slová budú vystavené skúške. Je to deň súdu. Ak sa v ten deň ukážu ako pravdivé, si zachránený. Ak nie sú hodnoverné, si stratený.

Ty však nemusíš mať pochybnosti. Ak sa pevne držíš Ježiša, si zachránený. Jeho slová stoja pevne v nebesiach. Sú dosvedčené krvou, ktorá tam platí.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.