Kristova myseľ - 30. december - evs.sk

Zamyslenia

Kristova myseľ – 30. december
30. decembra 2021
Play

„Boh nám zaiste nedal ducha bojazlivosti, ale (ducha) moci, lásky a sebaovládania.“ (2Tim 1:7)

Mnoho telesných a duševných chorôb sme si spôsobili sami. Napríklad, vredy sú často spôsobené obavami a úzkosťou. Srdcové infarkty sú mnohokrát spôsobené preťažením. Bezdôvodné obavy, strach, predsudky, nenávisť a závisť môžu prispieť k mentálnemu stresu, ktorý by mohol viesť k mentálnemu ochoreniu. Jedným zo spôsobov, ako si udržať zdravú myseľ, je vyhnúť sa tejto praxi. Avšak biblická cesta k zdravej mysli je nasledovná: „Tak zmýšľajte medzi sebou, ako aj Ježiš Kristus.“ Ak máš myseľ Kristovu, obavy nahradí dôvera, nenávisť láska a strach viera.

Modlitba dňa

Zdá sa, akoby ma obavy niekedy premáhali, Pane Ježiši, ale potom si spomeniem na tvoj dar moci, lásky a zdravej mysle. Ďakujem Ti za zasľúbenie uzdravenia a lásky, keď na Teba myslím, môj milovaný Pane.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.