Kde je Ježiš Kristus? - 1. máj - evs.sk

Zamyslenia

Kde je Ježiš Kristus? – 1. máj
1. mája 2022
Play

„A iste aj pokladám všetko za stratu pre nekonečne vzácne poznanie Ježiša Krista…“ (F 3:8)

„Kde je Ježiš Kristus?“ Nespočetné množstvo študentov Ho skúma a rozhoduje sa, či na Kristovi a evanjeliu skutočne záleží – či je v tomto modernom svete podstatný. C. S. Lewis, profesor stredovekej a renesančnej literatúry na Oxforde a neskôr Cambridgei, musel urobiť rovnakú vec. Strávil svoj život skúmaním veľkej literatúry storočí. Vo svojej pozoruhodnej autobiografii Zaskočený radosťou rozpráva o svojej púti od ateizmu ku kresťanstvu. Jeho bod zlomu prišiel s uvedomením si toho, že písanie s hlbším zmyslom a významnejším obsahom bolo založené na hlbokej viere v Boha, ľuďmi ako Augustín, Blaise Pascal či George Macdonald.

Modlitba dňa

Nič viac si neželám, Pane Ježiši, než kráčať v Tvojej blízkosti – môj Záchranca a Pán.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.