Kresťan nevyjde na hanbu - 20. júl - evs.sk

Zamyslenia

Kresťan nevyjde na hanbu – 20. júl
20. júla 2022
Play

„Nevyjde na hanbu nik z tých, čo očakávajú Teba…“ Žalm 25:3

Veľmi ľahko sa môže zdať, že mať nádej v Ježišovi je na hanbu. Iní môžu nad tebou krútiť hlavou. Vtedy si treba pamätať, že to isté robili aj Ježišovi. Zdravý rozum bude ospravedlňovať posmievačov. Ale pamätaj na to, že oni nebudú mať posledné slovo. Má ho Hospodin. Toto nie je vyriešené, kým neprehovorí On. Boh má vždy posledné slovo.

Ak dôveruješ Ježišovi, nevyjdeš na hanbu. Hovorí to Božie slovo. Preto tomu môžeš veriť. Možno musíš zažiť, že mnoho v tvojom svete sa zničí. Kresťania to už podstúpili skôr ako ty. Ale ak budeš očakávať na Hospodina, nevyjdeš na hanbu.

Čo znamená „očakávať na Hospodina“?

Neznamená to len pochopiť, že môžeš Ježišovi dôverovať, ale to aj robiť.

Očakávať na Hospodina neznamená len pochopiť, že sa môžeš na Ježiša spoľahnúť za každých okolností, ale to aj robiť.

Je veľký rozdiel medzi poznaním, že musím veriť v Ježiša a tým, keď to aj robím.

Tu si nikto nemôže dovoliť nechať sa oklamať. Poznanie nezachraňuje, ale dôvera v Ježiša áno.

Musíš povedať Bohu: Napriek všetkým svojim hriechom sa opieram o fakt, že Ježišova krv ma spravila bielym ako sneh. Povedal si vo svojom Slove, že „ak sú naše hriechy ako šarlát, môžu zbelieť ako sneh“. Tiež si povedal, že „krv Ježiša, Jeho Syna, nás očisťuje od každého hriechu“. Spolieham sa na toto Slovo, pretože Ty za ním stojíš.

Vtedy nebudeš zahanbený. V deň súdu zistíš, že to, čo Boh povedal, v nebi pevne stojí. Prekvapuje ťa teda, že Boh tvorí cestu cez každý zármutok, boj a utrpenie?

Toto Slovo platí v časnosti aj vo večnosti: „Nevyjde na hanbu nik z tých, čo očakávajú Teba.“

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.