Moje oko bude bdieť nad tebou - 19. júl - evs.sk

Zamyslenia

Moje oko bude bdieť nad tebou – 19. júl
19. júla 2022
Play

“Vyučím ťa a ukážem ti cestu, po ktorej kráčať máš, radiť ti chcem a moje oko bude bdieť nad tebou.” Žalm 32:8

Tento sľub dáva Pán všetkým, ktorí vyznali svoj hriech a prijali odpustenie hriechov.

Keď je hriech odňatý, neexistuje nič, čo by stálo medzi človekom a Bohom. Vtedy sa dostáva človek so svojím životom pod Božie vedenie. Boh sľubuje, že prevezme zodpovednosť za toto vedenie a bude nám radiť, keď to budeme potrebovať. Vstúpili sme do obojstranného dôverného vzťahu s Bohom. Pretože sa priznávame k Nemu, priznáva sa aj On k nám.

Neznamená to, že sa zrazu celá naša budúcnosť osvetlí. Často nemusíme vidieť ani na nasledujúci krok. Ale náš Pán nás povedie deň za dňom, chvíľu za chvíľou.

Ide len o to, aby sme sa na Jeho vedenie spoliehali. Nemáme byť bez rozumu ako kôň a mulica, ktorí sú usmerňovaní fyzickou silou. Znamená to, že medzi koňom, mulicou a tým, kto ich vedie, nie je žiadne spoločenstvo.

Takto to nemá byť v našom vzťahu k Bohu. Ten spočíva práve v obojstrannom dôvernom spoločenstve. My, hriech ktorých On prikryl, žijeme v Božej blízkosti. Pán nám hovorí: “Uvažuj o tom, čo hovorím. Pán ti dá iste porozumieť všetkému.” (2Tim 2:7)

Pán nám sľúbil, že Jeho oko bude bdieť nad nami. Dáva nám to úžasnú istotu. On vidí, čo my nevidíme. Vidí všetky nebezpečenstvá, ktoré nás ohrozujú a chcú nás od Neho odviesť. Vie nás cez ne previesť a doviesť až k cieľu, ktorý nám ustanovil.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.