Keď otázky zostávajú nezodpovedané - 21. júl - evs.sk

Zamyslenia

Keď otázky zostávajú nezodpovedané – 21. júl
21. júla 2022
Play

„… veď neviete, čo bude zajtra s vaším životom; ste para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne;“  (Jk 4:14)

Niekedy je ťažké pochopiť, prečo musíme trpieť. Nezdá sa nám to spravodlivé. Pýtame sa: „Prečo tým prechádzam ja, keď iní ľudia nie?“

Možno ste si už niekedy pomysleli: „Prečo nežijem v manželstve, keď všetci moji priatelia žijú?“ alebo „Prečo nemôžeme mať deti, keď moja kamarátka ich má päť?“ alebo „Prečo mám tú strašnú chorobu, zatiaľ čo všetci moji priatelia sú zdraví?“

Jedného dňa budú všetky naše otázky zodpovedané. Jedného dňa Boh v nebi obnoví to, čo sme v tomto živote stratili. Biblia sľubuje obnovu pre ľudí, ktorí trpeli. Keď hovoríme o veľkých mužoch a ženách viery, o ľuďoch, ktorí zmenili svet, v Liste Židom 11:35 sa píše: „aby dosiahli lepšie vzkriesenie.“

Všetku svoju pozornosť sústreďujeme na tento život, ale je tu posmrtný život, a ten bude trvať večne. Tento život na zemi, aj keď je dlhý, je relatívne krátky.

List Jakuba 4:14 hovorí: „veď neviete, čo bude zajtra s vaším životom; ste para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne;“ a potom príde posmrtný život.

Si naň pripravený? Keby si dnes zomrel, išiel by si do neba?

Tým, že budeš žiť dobrý život, sa do neba nedostaneš, pretože nebo nie je pre dobrých ľudí; je pre ľudí, ktorým bolo odpustené. Do neba sa nedostanem preto, že som kazateľ. Skôr preto, že som uveril v Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa a Pána, ktorý za mňa zomrel na kríži. Urobil si to aj ty?

Byť kresťanom znamená, že Ježiš Kristus prišiel a usídlil sa v tvojom srdci. Biblia hovorí: „Ale tým, čo Ho prijali, dal moc stať sa deťmi Božími, tým, čo veria v Jeho meno“ (J 1:12). Prijal si Krista?

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.