Kto prichádza ku Mne, nevyhodím ho - 3. august - evs.sk

Zamyslenia

Kto prichádza ku Mne, nevyhodím ho – 3. august
3. augusta 2021
Play

„Všetko, čo mi dáva Otec, príde ku mne, a kto prichádza ku mne, nevyhodím ho.“  Evanjelium podľa Jána 6:37

Ako môžem vedieť, že som jedným z tých, ktorých dal Otec Pánovi Ježišovi? Mnoho zápasiacich duší sa takto pýta. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Chceš byť s Pánom Ježišom? Je to pre Teba veľmi potrebné utiekať sa k Nemu? Je Pán Ježiš tvojou jedinou záchranou? Musíš k Nemu ísť, pretože vieš, že si bez Neho stratený? Ak odpovedáš na tieto a im podobné otázky ’áno’, je to dôkaz, že si Otcom daný Pánovi Ježišovi, a že On ťa prijal. Pán Ježiš hovorí: „Nikto nemôže prísť ku mne, len keď ho pritiahne Otec, ktorý ma poslal.“ (J 6:44) Nepoznal by si ani najmenšiu potrebu mať Pána Ježiša ako svojho záchrancu, keby ťa Boh svojím Svätým Duchom k Nemu nepritiahol. Je to také zvláštne. V našich pocitoch a myšlienkach to možno vnímame úplne opačne. My prežívame len to, že je s nami zle. Túžime po sláve, po moci, sme nečistí, sebeckí a aj nepriateľskí k Bohu. Je to s nami úplne beznádejné a neutešené. A ako jediný spravodlivý následok toho všetkého cítime, že Pán Ježiš by nás mal od seba poslať preč. Pán Ježiš vie, že takto sa cítia tí, ktorí sú v pravde. Vidíme a prežívame práve to, čo o nás hovorí Božie Slovo: nesieme v sebe voči Bohu nepriateľskú prirodzenosť. (R 8:7) Pán Ježiš nás uisťuje: „Kto prichádza ku Mne, nevyhodím ho.“ Ten, kto sa k Pánovi Ježišovi takto utieka, je Ním už prijatý. Má odpustenie hriechov, večný život a zasľúbenie, že v posledný deň ho Pán Ježiš povýši.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.