Lebo sa nemusíš báť - 20. december - evs.sk

Zamyslenia

Lebo sa nemusíš báť – 20. december
20. decembra 2022
Play

„Iebo sa nemusíš báť…“ Izaiáš 54:14

Duša nájde odpočinok v Božom slove. Je to jediné miesto. Vieš, že tu na zemi sa očakávania môžu splniť, ale môžeš byť tiež sklamaný a upadnúť do zúfalstva. Božie slovo ťa však vedie do iného sveta.

Nemusíš sa báť, lebo sa nemáš čoho báť.

Týka sa to teba, kto sa vo svojej bezmocnosti utiekaš k Ježišovi. Nemyslíš že tvoje kresťanstvo je úspešné. Ľahostajnosť a chlad sa s tebou často zahrávajú, preto sa musíš pýtať, či sa veľkolepé a slávne Božie sľuby naozaj môžu vzťahovať na teba.

Tu je dôležité dbať na Božie slovo. Nemal by si sa báť. To bolo povedané ľudom, ktorých život hlboko poznačil hriech a odpadlíctvo. Ale Boh sa rozhodol, že sa nad nimi zľutuje. A tak je to aj s tebou. Tajomstvom života nie je v tvojom úspechu či zlyhaní. Nie, Boh si ťa vyvolil v Kristovi. V nebeských veciach ťa požehnal vo svojom milovanom Synovi všetkým duchovným požehnaním. Preto sa nemusíš ničoho báť.

Nemôžeš pochopiť Božie zasľúbenia. Ďaleko presahujú tvoje chápanie a porozumenie, ale stoja pevne v nebesiach. V slávny deň večnosti uvidíš, že ani jedno jediné z nich nepadlo na zem.

„Nemusíš,“ hovorí Božie slovo, a to znamená, že sa naozaj nemusíš ničoho báť.

Smršť môže byť veľká a ťažkosti sa môžu hromadiť ako hora, ponad ktorú nedokážeš vidieť. Napriek tomu sa nemáš čoho báť.

Byť kresťanom nesmierne obohacuje. Predstav si, že bez ohľadu na okolnosti je hlboko v tebe úžasný pokoj. Možno ho sám necítiš, pretože okolnosti ho prekričia. Ale je tam, pokoj vytvorený Božím slovom.

Preto počúvaj slávne evanjelium, ktoré hovorí presne do situácie, v ktorej sa dnes nachádzaš. Lebo sa nemusíš báť. Hospodin to povedal.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.