Malé veci sa stávajú veľkými - 17. máj - evs.sk

Zamyslenia

Malé veci sa stávajú veľkými – 17. máj
17. mája 2023
Play

„Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom; a kto je nespravodlivý v najmenšom, je nespravodlivý aj vo veľkom.“ L 16:10

Čítal som o štúdii, ktorú vykonala istá podnikateľská skupina o nevere na pracovisku. Nie je prekvapujúce, že dospela k záveru, že mimomanželské aféry na pracovisku v konečnom dôsledku vedú k rozpadu v iných oblastiach života.

Inými slovami, ak boli ľudia neverní svojim manželským partnerom, vykrývali svoje podnikateľské výdavky a šetrili aj v iných oblastiach svojej práce. Dáva to zmysel, však? Ak je niekto ochotný zbúrať jeden múr, prečo by nemohol zbúrať aj iné múry?

Z malých vecí sa stávajú veľké veci. Ak si ochotný podvádzať pri teste v škole, budeš klamať aj v životopise? A ak si ochotný podvádzať v škole a klamať v životopise, v akých ďalších oblastiach budeš ochotný podvádzať?

Z malých kompromisov sa stávajú veľké problémy. Malé veci sa menia na veľké.

Niekedy sa nad tým nezamýšľame. Povieme si: „To je v poriadku. Je to len drobný priestupok.“  Ale ešte nepremýšľame o následkoch.

V Biblii nachádzame jeden príbeh za druhým o celoživotných následkoch, ktoré prišli v dôsledku jediného rozhodnutia. Adam jedol zo zakázaného ovocia a stálo ho to raj. Ézav urobil kompromis kvôli jedinému jedlu a prišiel o svoje prvorodenstvo. Samsonove sexuálne kompromisy ho stáli silu, oči a nakoniec aj život.

Existujú nejaké malé oblasti, v ktorých teraz robíš kompromisy?

Zaoberaj sa nimi, pretože Pán ich odhaľuje pre tvoje vlastné dobro. Malé kompromisy sa menia na veľké problémy. Ježiš vraví: „Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom; a kto je nespravodlivý v najmenšom, je nespravodlivý aj vo veľkom.“ (L 16:10)

V jedinom okamihu môžeš urobiť rozhodnutie, ktoré ovplyvní celý tvoj život.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.