Oči, ktoré vidia - 18. máj - evs.sk

Zamyslenia

Oči, ktoré vidia – 18. máj
18. mája 2023
Play

„otvárať im oči, aby sa obrátili od tmy ku svetlu…“ (Sk 26:18)

Slepec Bartimaios zhodil svoj plášť a roztrasený utekal k Ježišovi. Ten sa ho spýtal: „Čo chceš, aby som ti urobil?“ On odpovedal: Majstre môj, nech vidím!“ V momente, keď vyslovil slová Majstre – Pane, otvoril sa  jeho duchovný zrak. Ježiš mu na to povedal: „Tvoja viera ťa uzdravila.“ Všimnite si − nie intelektuálne porozumenie, nie peniaze, nie skutky − ale viera. Viera! To jediné stačí! Zrazu Bartimaios, ktorý bol slepý celý svoj život, začal otvárať svoje oči a prvá vec, ktorú videl, bola Ježišova tvár. Aký to bol úžasný zážitok − otvoriť oči a pozrieť sa priamo na láskyplnú Ježišovu tvár! Bartimaios stretol Ježiša a záznam hovorí, že „nasledoval Ježiša na ceste.“ Nikdy nemusíme ísť sami – nech už je to čokoľvek doma, v práci, v škole, s rodinou, susedmi. Kristus ide s nami.

Modlitba dňa

Ďakujem Ti Pane Ježišu, za uzdravenie z mojej duchovnej slepoty!

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.