Mať ochotného ducha ísť - 19. december - evs.sk

Zamyslenia

Mať ochotného ducha ísť – 19. december
19. decembra 2021
Play

„Sviecou mojim nohám je Tvoje slovo a svetlom mojim chodníkom.“ Žalm 119:105

Aká je Božia vôľa so mnou? Aký je Boží plán s mojím životom?

Takto sa pýta mnoho kresťanov, zvlášť mladých. Často sa sťažujú, že nemajú jasno v tom, aký má Boh s nimi plán.

Ale my kresťania nemusíme vedieť až tak veľa o Božích plánoch s nami. Dôležité je, že máme v sebe ochotného ducha ísť tam, kam Boh chce. Ak máme ochotného ducha, nič neprekáža Bohu, aby uskutočnil svoj plán s nami.

Ako sa to deje?

Božie Slovo dáva na to mnoho odpovedí. Jednu z nich máme tu. Božie Slovo je sviecou mojím nohám a svetlom mojim chodníkom.

Keď stojíš na chodníku v tme s baterkou v ruke, nevidíš príliš doďaleka. Ale vidíš na ďalší krok. Takto s baterkou ideš isto, až prídeš do cieľa.

Toto je obraz, ktorý v týchto slovách používa Boh. Ak chceš mať vedomosť o Božom pláne v celom tvojom živote, nepohneš sa z miesta. Ale Boh ti dáva svetlo na ďalší krok. Vieš, čo potrebuješ dnes. Ak nasleduješ svetlo, ktoré máš dnes, budeš ho nasledovať aj zajtra. Zo dňa na deň ťa bude Božie Slovo viesť a Pán uskutoční všetky svoje myšlienky a plány s tvojím životom.

Ide tu najmä o dôveru v malých veciach. Náš život je zložený z malých vecí. Ten, kto nasleduje Božie Slovo každý jeden deň si uvedomí, že Boh ovplyvňuje celý jeho život a že sa nachádza práve na tom mieste, na ktorom ho chce mať Boh.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.