Muž modlitby - 27. október - evs.sk

Zamyslenia

Muž modlitby – 27. október
27. októbra 2023
Play

„V modlení vytrvajte, bdejte pri ňom a dobrorečte.“ (Kol 4:2)

Predstavte si, aké ťažké by bolo prijať Božie odpustenie, keby ste prenasledovali nasledovníkov Ježiša Krista a boli vinní za to, že ste spôsobili ich smrť. To bol prípad Saula, ktorý sa neskôr stal apoštolom Pavlom. Musel prekonať mnoho hriechov a zabudnúť na ne, ale napísal: „Ale jedno robím: zabúdam na to, čo je za mnou, a snažím sa o to, čo je predo mnou;  cieľ mám vždy pred očami a bežím za odmenou nebeského povolania Božieho v Kristovi Ježišovi.“ (F 3:13-14)

Možno si si niekedy pomyslel: „Urobil som niekoľko hrozných vecí. Je pre mňa také ťažké prijať Božie odpustenie.“ A čo si myslíš o tom, čo si urobil? Predstav si, aké ťažké to muselo byť pre Pavla, keď mal na svedomí svoje hrozné hriechy, ale zistil, že môže nájsť blízkosť s Bohom, ktorého poznal len chladným, vzdialeným spôsobom – prostredníctvom mŕtveho zákonníctva a ortodoxie.

Keď Pavol písal kresťanom v Ríme, vyhlásil:  „Neprijali ste predsa ducha otroctva, aby ste sa zase báli, ale prijali ste ducha synovstva, ktorým voláme: Abba, Otče!“

Slovenský ekvivalent pre slovo „Abba“  je „otecko“ alebo „tatko“. Pavol tak rozvíjal dôverný vzťah s Bohom. To preto, že modlitba charakterizovala jeho život. Keď čítame jeho listy, nemôžeme si nevšimnúť, že mnohé z nich sa začínajú alebo končia krásnymi modlitbami.

Pavol napísal veriacim vo Filipách: „O nič nebuďte ustarostení, ale vo všetkom s vďakou predkladajte Bohu svoje žiadosti vo všetkých svojich modlitbách a prosbách.“ (F 4:6). Kresťanom v Kolosách povedal: „V modlení vytrvajte, bdejte pri ňom a dobrorečte.“ (Kol 4:2)

Pavol bol mužom modlitby. Charakterizuje modlitba aj tvoj život? Mala by. Ak chceš v duchovných pretekoch dobre skončiť, musíš sa naučiť modliť.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.