Boží štandard - 26. október - evs.sk

Zamyslenia

Boží štandard – 26. október
26. októbra 2023
Play

„Pretože spása, ktorá pochádza z viery v Krista… je už blízko na dosah každého z nás…“ (Rim 10:8, preklad anglického originálu TLB)

Kristus povedal, že vo vedomí duchovnej chudoby, ktorá dovoľuje Bohu prichádzať do našich duší, je pocit blaženosti. Biblia učí, že naše duše sú choré. To spôsobuje všetky problémy a ťažkosti vo svete. Zapríčiňuje to všetky problémy, zmätky a sklamania v tvojom vlastnom živote. Slovo, ktorým označujeme danú chorobu, nie je pekné. Neradi ho používame. To slovo je „hriech“. Všetci máme svoju hrdosť. Neradi si priznávame, že sme sa mýlili alebo že sme zlyhali. Boh však vraví: „Všetci totiž zhrešili a nemajú slávy Božej.“ V živote podľa Božieho štandardu sme zlyhali. Prvým krokom k šťastiu, pokoju a spokojnosti je nevyhnutne vyznanie našich hriechov.

Modlitba dňa

Pýcha mi dlho bránila v uvedomení si mojej potreby Teba, Pane. Každý deň mi pomáhaj uvedomovať si, že bez Teba nie som nič.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.