Naplnený, doplnený a opäť naplnený - 19. september - evs.sk

Zamyslenia

Naplnený, doplnený a opäť naplnený – 19. september
19. septembra 2023
Play

„A Ten, kto nás na to uspôsobil, je Boh, ktorý nám dal závdavok Ducha.“  (2K 5:5)

Povedzme, že si si práve kúpil úplne nové auto a tešil si sa zo všetkého, od vône nového auta až po krásny nový lak. Zrazu sa však začalo zadrhávať a potom sa úplne zastavilo. Nechal si ho odtiahnuť do predajne, kde si žiadal vysvetlenie. Technik nastúpi do auta a zapne zapaľovanie. Potom ti oznámi, že ti došiel benzín.

Kresťanský život môže byť takýto. Niekedy nám dôjde benzín alebo sa začneme vypínať, pretože máme vybité batérie. Sotva zvládnem celý deň bez toho, aby sa mi vybil mobilný telefón. Musím ho pravidelne zapínať a dobíjať.

Ak na svojej ceste s Bohom strácaš dynamiku, možno potrebuješ dobiť batériu. Potrebuješ sa naplniť, doplniť a opäť naplniť Duchom Svätým.

V knihe Skutky apoštolov čítame o Božom vyliatí Ducha Svätého na skupinu veriacich zhromaždených v Jeruzaleme počas udalosti, ktorú dnes poznáme ako Letnice. V ten deň dalo vyliatie Ducha do pohybu Cirkev.

Čo však znamená byť naplnený Duchom Svätým? Niekedy si myslíme, že to znamená mať emocionálny zážitok. Možno to tak bude a možno nie. Bolo by pekné, keby sme na začiatku každého dňa dostali akýsi záblesk, ktorý by nás naplnil energiou a nadšením. Myslím si však, že stav naplnenia Duchom Svätým nás vôbec nemusí ovplyvniť emocionálne. Ak chceme, aby sa to stalo, budeme o to musieť požiadať.

Napokon, Duch Svätý nie je „to“; Duch Svätý je On. Duch Svätý je Boh a člen Trojice. Má vôľu a cieľ a chce niečo dosiahnuť v tvojom a mojom živote.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.