Naša najväčšia potreba - 14. október - evs.sk

Zamyslenia

Naša najväčšia potreba – 14. október
14. októbra 2021
Play

„Lebo neposlal Boh Syna na svet, aby odsúdil svet, ale aby ho spasil.“ (J 3:17)

Školu či univerzitu môžete vytvoriť na každej ulici vo všetkých častiach meste, avšak samotným intelektuálnym vzdelaním nikdy nepredídete jeho morálnej skaze. Vzdelanie nemôže byť správne nazvané vzdelaním, ak zabúda na najdôležitejšie časti ľudskej prirodzenosti. Čiastočné vzdelanie vo svete je ďaleko horšie než žiadne, ak vzdelávame myseľ, ale nie dušu. Rozmýšľať o civilizovaných ľuďoch bez toho, aby boli obrátenými kresťanmi je rovnako múdre ako rozmýšľať o zmene vlkov na ovce tým, že ich umyjeme a navlečieme do ovčej vlny. „Blahoslavení milosrdní, lebo oni milosrdenstva dôjdu.“ Milosrdenstvo, ktoré svet potrebuje, je milosť, láska a pokoj nášho Pána Ježiša Krista. Je to jeho premieňajúca a obnovujúca sila, ktorú svet potrebuje viac než čokoľvek iné.

Modlitba dňa

Milostivý Pane, nech je môj život naplnený tvojou pretekajúcou láskou k ostatným.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.