Niečo o búrkach - 25. september - evs.sk

Zamyslenia

Niečo o búrkach – 25. september
25. septembra 2022
Play

„On však spal v tyle lode na hlavnici. Zobudili Ho, volajúc: Nedbáš, Majstre, že hynieme?“ (Mk 4:38)

Na Galilejskom mori sa búrky vyskytovali neustále, ale táto bola zrejme poriadne silná, pretože aj skúsení námorníci prepadli panike.

Ježiš a učeníci sa vydali na svojom člne na druhý breh, no strhla sa silná búrka. Ježiš medzitým spal v zadnej časti lode. Považujem za zaujímavé, že búrka Ježiša zo spánku neprebudila, ale krik učeníkov áno.

Kričali: „Nedbáš, Majstre, že hynieme?“ V tomto prípade Ježiš naozaj spal, ale v širšom zmysle Boh nikdy nespí. Pamätaj, že Ježiš bol úplne Boh a úplne človek. Bol teda vyčerpaný a vysilený z celodenných činností.

„A On, prebudiac sa, pohrozil vetru a povedal moru: Zmĺkni, utíš sa! I prestal víchor a nastalo veľké utíšenie.“ (Mk 4:39)

Zdá sa vám niekedy, že Boh spí? V Žalme 121:4 sa píše: „Nie, nedrieme a nespí ochranca Izraela.“ Boh si je vždy vedomý toho, čím prechádzame.

Možno práve dnes prechádzaš búrkou. Pod slovom „búrka“ mám na mysli ťažkosti, problémy alebo možno dokonca tragédiu. A podobne ako učeníci si hovoríš: „Pane, teba to nezaujíma? Venuješ mi vôbec pozornosť?“

Búrky prichádzajú do našich kresťanských životov. Niekedy tú búrku pošle sám Boh, ako v prípade Jonáša, ktorý bol neposlušný Bohu a ako dôsledok žal následky svojho konania.

Inokedy búrku pošle diabol a Boh to dovolí. Niekedy vzývame Pána a On búrku utíši. Inokedy je s nami a podporuje nás počas búrky. Ale vedz jedno: Búrky netrvajú večne. Majú svoj začiatok, stred a koniec.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.