Nikdy mimo dosahu - 3. august - evs.sk

Zamyslenia

Nikdy mimo dosahu – 3. august
3. augusta 2023
Play

„Ajhľa, ja som Hospodin, Boh každého tela. Či je pre mňa niečo nemožné?“ Jeremiáš 32:27

Alice Cooper bol v istom čase najslávnejšou a najúspešnejšou rokovou hviezdou na svete. Jeho rodné meno bolo Vincent Furnier, ale ako mladý muž sa pridal k rokovej kapele a zmenil si meno na Alice Cooper.

Jeho koncerty boli známe veľkolepou šou, v ktorej vystupoval ako čierna postava. No v skutočnosti to bolo z veľkej časti len divadlo. Postupom času sa však Vincent Furnier zmenil na postavu Alice Cooper. Stal sa alkoholikom a neskôr závislým na drogách.

Bolo zarážajúce, že Alice Cooper bol synom pastora a utekal od Boha. Až tak ďaleko od Boha, že si ľudia mysleli, že sa dostal do bodu, odkiaľ niet návratu. Ale Boh nad ním nezlomil palicu. Jedného dňa, keď sa predávkoval kokaínom, sa pozrel do zrkadla a myslel si, že mu z očí tečie krv. Mal halucinácie.

Alice Cooper volal na Boha. Potom vzal hrudu kokaínu veľkosti softballovej loptičky, ktorú mal, a spláchol ju v toalete. Boh počul jeho modlitbu a úplne ho premenil. Odvtedy kráča s Bohom. Mnoho rokov je čistý a triezvy. Zdá sa, že teraz je závislý už len na golfe. Veľmi rád chodieva na golfové ihrisko. Ale jeho viera v Ježiša Krista nám pripomína, že nikto nie je mimo Božieho dosahu.

Možno si v živote urobil zlé rozhodnutia. Možno si kvôli niektorým veciam, ktoré si urobil, myslíš: „Pre mňa je už príliš neskoro.“ Ale pre teba nikdy nie je príliš neskoro. Boh môže tvoj život úplne zmeniť, tak ako zmenil život Alice Cooper. Boh dokáže odpustiť tvoje hriechy. Boh ťa môže obnoviť, dodať novú silu a obživiť. Ale musíš sa k Nemu obrátiť.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.