Odvaha povedať nie - 11. december - evs.sk

Zamyslenia

Odvaha povedať nie – 11. december
11. decembra 2022
Play

„Syn môj, ak ťa zvádzajú hriešnici, neprivoľuj! Ak povedia: Poď s nami… – … zdrž svoje nohy od ich chodníkov!“ Príslovia 1:10.11.15

Toto je v prvom rade slovo k deťom a mladým ľuďom, aj keď je určite aktuálne pre každý vek.

Ak patríš Kristovi a máš svoje miesto v spoločenstve kresťanov, vieš určite, že ťa Pán volá do služby a má plán s tvojím životom.

Možno pochádzaš z kresťanského domova a odmalička si bol presvedčený, že patríš Pánu Ježišovi a smieš Mu slúžiť.

Nemusí prejsť veľa času a spoznáš, že priatelia a kamaráti ti budú hovoriť, aby si konal veci, ktoré nepatria do kresťanského života.

Zvádzajú ťa – hovorí Božie Slovo. Prichádzajú s ponukami na nové výhody, zážitky a dávajú ti najavo, že keď sa pridáš, budeš populárny. Ale ty vieš, že to, na čo ťa lákajú, to sa nedá zosúladiť s Ježišovým menom a s tým, čo On chce s tvojím životom. Nesmieš súhlasiť! Nesmieš s nimi držať!

Boh ťa pripravuje vo svojom Slove a hovorí ti, čo máš robiť.

Nie je ľahké nasledovať Pána Ježiša v tejto oblasti a môže sa stať, že sa ti budú vysmievať.

Vlastnosť, ktorú ľudia veľmi rešpektujú, a rešpektujú ju zvlášť mladí ľudia, je odvaha. Ten, kto je odvážny, má úctu a rešpekt.

Potrebujeme odvahu, aby sme v tomto živote niečo dosiahli. Či sa chceš naučiť plávať, alebo spúšťať sa zo strmého svahu na lyžiach, alebo ideš na ťažkú skúšku, vždy potrebuješ odvahu.

Ale jedna odvaha je nad všetky. Odvaha povedať nie, keď si zvádzaný na veci, ktoré sa nedajú zlúčiť s Pánom Ježišom.

Keď hovoria: Poď s nami – nechoď!

Ak nepôjdeš, vtedy si vyhral!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.