Večný základ - 12. december - evs.sk

Zamyslenia

Večný základ – 12. december
12. decembra 2022
Play

„Len čo sa preženie víchrica, niet prevrátenca, zbožný však má večný základ.“ Príslovia 10:25

Je naším nešťastím, že často hľadáme svoje bohatstvo doma, v rodine, priateľoch, práci či dobrých a bezpečných podmienkach. Pravdou je, že všetky tieto veci sú dobré dary od Boha. Pravdou však tiež je, že skôr alebo neskôr sa s nimi všetkými musíme rozlúčiť. Ak si z pozemských vecí spravíš pevnú pôdu pod nohami, klameš sám seba. Uvedomíš si to v deň, keď sa základy tvojho života otrasú.

Je len jeden základ, ktorý sa nikdy neotrasie. Stojí na ňom hriešnik, keď je ospravedlnený v Ježišovi. Tento základ spásy je večný.

Preto dobre robíš, ak sám seba skúmaš, či stojíš na tomto základe. Na večnom základe stoja iba ľudia, ktorí prijali Ježiša ako svojho osobného Spasiteľa. Musíš byť Jeho učeníkom a žiť vo viere.

Ak sa utiekaš k Ježišovi, je pre teba všetkým. Nemôžeš sa dostať do žiadnej búrky, v ktorej by On zakolísal. Ježiš je pevným bodom, keď všetky základy padajú.

Dobre robíš, ak veľa premýšľaš o Hospodinovi. Vieš tak, kam musíš ísť, keď sú všetky cesty zatvorené.

Je dôležité, aby cesta medzi tebou a Hospodinom nezarástla. Pozemské veci môžu ľahko zaujať celú tvoju pozornosť. Znamená to, že je ťažké nájsť cestu v deň nešťastia. Ale je to úplne iné, ak často hľadáš Hospodina. Vtedy urobíš to, čo obvykle, keď na teba doľahne tma.

Aký pokoj a sila je v tom, že Ježiš je moja skala na večné veky! Aj keď musím zomrieť, zachovávam pevný základ svojho života. Je večný.

Ježiš bude ten istý v nebi, ako je tu na zemi. Jeho dielo potvrdil Boh. Jeho spása je ako most, ktorý ma dvíha ponad búrlivé a meniace sa prúdy času a vedie ma do kráľovstva, kde bude všetko nové, všetko okrem Ježiša. On zostáva tým, kým je. On je ten večný základ.

Musíš stáť na Ňom — teraz a navždy.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.