Víťazstvo nad smrťou - 26. máj - evs.sk

Zamyslenia

Víťazstvo nad smrťou – 26. máj
26. mája 2023
Play

Kde je, ó smrť, tvoje víťazstvo?“ 1Kor 15:55

Smrť je v živote najdemokratickejšia skúsenosť, pretože sa jej zúčastníme všetci. Premýšľame nad ňou, ako keby mala postihnúť len druhých. Nechceme zostarnúť a nechceme zomrieť. Biblia nás učí, že smrť je ľudským a Božím nepriateľom. No tiež učí, že smrť, tento nepriateľ, bude raz a navždy porazená; a že v skutočnosti už bola porazená na kríži skrze vzkriesenie Ježiša Krista. Pre kresťana smrť prináša trvalú slobodu od zlého. Znamená tiež, že veriaci bude ako Ježiš. V láske budeme rovnakí ako Kristus. V tom, čo robíme tu, sa nachádza veľmi veľa z nášho vlastného ega, no jedného dňa budeme v Kristovi schopní dokonalej lásky. Aké to bude veľkolepé, keď sa dostaneme do neba!

Modlitba dňa

Ježiš, tvoje víťazstvo nad smrťou mi potešuje srdce a napĺňa ma nádejou.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.