Pravda - 14. máj - evs.sk

Zamyslenia

Pravda – 14. máj
14. mája 2023
Play

„A poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí.“ (J 8:32)

Prevládajúca filozofia dneška je plná neistoty. Vlastne ani nevieme, čomu veríme a preto sa radšej nechceme v niečom angažovať. Vždy, keď sa stretnem so študentmi, pýtam sa ich: „Kto alebo čo riadi váš život?“ Keď som bol študentom ja, bol som konfrontovaný s Kristom. Kto bol Kristus? Vyriekol  šokujúce tvrdenie: „Ja som cesta, pravda a život. Nik neprichádza k otcovi, ak len nie skrze mňa.“ Zápasil som s dilemou, že buď bol Ježiš Kristus tým, kým tvrdil, že je alebo bol najväčším klamárom, podvodníkom a šarlatánom v histórii. Kým teda bol? Čo z toho je pravda? Budha na konci svojho života vyhlásil: „Stále hľadám pravdu.“ Bol tu však Ježiš, ktorý prišiel a prehlásil: „Ja som stelesnenie pravdy. Všetka pravda je sústredená vo mne.“

Modlitba dňa

Ďakujem Ti, Pane Ježišu, za svoju slobodu − pretože Ty, si pravda!

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.