Pravda či výmysel? - 14. december - evs.sk

Zamyslenia

Pravda či výmysel? – 14. december
14. decembra 2021
Play

„Aby hlásali synom ľudským Tvoje mocné skutky, nadmernú slávu Tvojho kraľovania.“ Ž 145:12

Pred pár rokmi som počul príbeh o kňazovi, ktorý mal priateľa herca. Herec priťahoval veľké zástupy ľudí, ale kňaz kázal v kostole iba hŕstke. Povedal svojmu priateľovi hercovi: „Prečo je to tak, že za tebou chodia davy a ja nemám žiadnych poslucháčov? Tvoje slová sú len výplodom fantázie, no moje sú večnou pravdou.“ Hercova odpoveď bola dosť prostá: „Ja podávam fantáziu tak, akoby to bola skutočnosť; ty podávaš skutočnosť tak, akoby to bol výmysel.“ Obávam sa, že my kresťania tým, ako žijeme, a tým, že nám chýba oduševnenie pre učenie nášho Pána, veľmi často vyvolávame dojem, že pravda je výmysel.

Modlitba dňa

Pane Ježišu, chcel by som Ti úplne podriadiť svoj život, aby ostatní mohli vedieť, že Spasiteľ, ktorého milujem a ktorému slúžim, nie je výmysel.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.