Jednoduché posolstvo - 11. júl - evs.sk

Zamyslenia

Jednoduché posolstvo – 11. júl
11. júla 2020

„Ako mňa miloval Otec, aj ja som miloval vás; zostaňte v mojej láske.“ J 15:9

Veľký švajčiarsky teológ, dr. Karl Barth, bol snáď najväčším teológom svojej generácie na svete a tiež veľkým filozofom. Nie vždy som s ním súhlasil, ale bol to môj priateľ a vážil som si ho. Keď bol v našej krajine, študent na jednom zo seminárov sa ho opýtal: „Dr. Barth, čo je najväčšia pravda, ktorá vám kedy prišla na myseľ?“ Všetci študenti s napätím očakávali nejakú ohromnú učenú hlbokú a zložitú odpoveď. Dr. Barth pomaly zodvihol veľkú sivú zarastenú hlavu, pozrel sa na študenta a povedal: „Ježiš ma miluje, to viem, lebo mi to tak hovorí Biblia.“

Modlitba dňa

Pane Ježišu, daj, nech si vždy zachovám poznanie Tvojej lásky v úplnej jednoduchosti – nezaťažené mnohými vedomosťami. Ďakujem Ti, že ma miluješ.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.