Správny základ - 17. marec - evs.sk

Zamyslenia

Správny základ – 17. marec
17. marca 2021
Play

My nedostaneme odmenu za všetko, čo robíme ako kresťania pre Božie kráľovstvo. Naše dielo bude vyskúšane ohňom. Príde pred Boží súd. Odmenu dostaneme len za to, čo pred Božím súdom obstojí. Všetko ostatné zhorí. Ale aj keby všetko zhorelo, dotyčný bude spasený, pretože spása sa netýka našich zásluh, ale toho, čo pre nás urobil Pán Ježiš.
To, čo obstojí pred súdom, nazýva Božie Slovo zlatom, striebrom, drahokamami. To je všetko ušľachtilý materiál. To, čo zhorí – drevo, seno, slama – to je materiál, ktorý neobstojí.
Čo je horľavým materiálom v službe kresťana Bohu?

Nie je to náš hriech. O tom sa tu vôbec nerozpráva. Od hriechu sme spasení skrze Ježišovo dielo vykúpenia. Horľavým materiálom je všetko, o čom si myslíme, že môžeme my spraviť pre Boha.
Nehorľavým a ušľachtilým materiálom – tým, čo obstojí pred Božím súdom – je všetko to, v čom sám Boh koná skrze nás. Preto pre každého, kto stavia na tom správnom základe, je dôležité, aby sa pozeral a dával pozor, ako buduje!

Ak si myslíš, že môžeš pre Boha niečo urobiť, pretože si kresťanom, tak sa veľmi mýliš! Vtedy používaš na stavbu drevo, seno a slamu. Ale keď ti je jasné, že hoci si kresťanom a máš mnoho darov, predsa nemôžeš nič urobiť bez Ježiša Krista, vtedy bude On sám konať Jeho skutky skrze teba. Vtedy prinášaš ovocie Bohu a vtedy dostávaš odmenu. (J 15:1–8) Svoje vlastné skutky odmeňuje Boh vo veriacich. (Augustín)

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.