Skúška búrkou - 18. marec - evs.sk

Zamyslenia

Skúška búrkou – 18. marec
18. marca 2021

„… trikrát ma zošľahali, raz kameňovali, tri razy som stroskotal, deň a noc som sa zmietal na morských hlbinách;“ 2K 11:25

Neviem, či ste niekedy stroskotali. Ja nie. No apoštol Pavol stroskotal trikrát. Timoteovi napísal: „Primkni sa ku svojej viere v Krista a udržuj si čisté svedomie. Lebo niektorí si úmyselne porušili svedomie a výsledkom je, že ich viera stroskotala.“ (1Tim 1:19, preklad z angl.)

Videl som takých ľudí – ľudí, ktorých viera stroskotala. Keď zažijú tragédiu, povedia, že stratili vieru. ,Mám však podozrenie, že v skutočnosti nikdy ozajstnú vieru nemali, pretože viera, ktorá nemôže byť skúšaná, je viera,  , na ktorú sa nemožno spoliehať.

Myslím, že my všetci dúfame v pokojnú plavbu po mori života. No v živote každého prídu stroskotania, veci, ktoré sa stanú a nedávajú zmysel. Biblia hovorí: „Keď sa skúša tvoja viera, tvoja trpezlivosť má príležitosť rásť.. Nechaj ju teda rásť, lebo keď sa trpezlivosť naplno rozvinie, budeš dokonalý a úplný,  bez akéhokoľvek nedostatku.“ (Jk 1:3-4, preklad z angl.)

Ak tvoja viera nedokáže obstáť v skúške, potom to nie je skutočná viera. Zbav sa jej a nahraď ju pravou vierou v pravého Boha. Som presvedčený, že keď kresťan prechádza krízou, jeho viera nemá byť zničená. Nemal by stratiť vieru. Jeho viera by sa mala stať pevnejšou, pretože sa uprostred krízy primkne k Pánovi.

V živote sú obdobia bez búrok. Žiadne stroskotania. Vďaka Bohu za tie dni. No čím dlhšie žiješ, tým viac o búrkach vieš. Vždy je nejaká pred tebou – možno nepríde zajtra ani budúci týždeň, ani budúci mesiac či dokonca rok. No búrka príde. Buď na ňu pripravený.

https://www.harvest.org

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.