Pravda o večnosti - 18. júl - evs.sk

Zamyslenia

Pravda o večnosti – 18. júl
18. júla 2020

„Jeho zvestujeme my, napomíname a učíme každého človeka vo všetkej múdrosti,  aby sme každého človeka učinili dokonalým v Kristovi.“ (Kol 1:28)

Mám kamaráta, ktorý je lekár a niekedy je pre neho veľmi náročné oznámiť ľuďom, že majú rakovinu. Povedať niekomu pravdu je ťažké, ale keď pacientom povie, že majú rakovinu, tak im tiež môže spolu s predpísaním liečby poskytnúť nádej. Dáva im pravdu, ale spolu s ňou im dáva aj riešenie.

Keď šírime evanjelium, nehovoríme len o prísľube neba, ale takisto varujeme pred realitou pekla. Áno, peklo existuje, ale my tam skončiť nemusíme. Boh pripravil cestu z pekla von − ak veríme v Ježiša Krista. Sľubovať nebo, a pritom neupozorniť na peklo, poskytnúť odpustenie bez pokánia, kázať evanjelium bez kríža je falošná správa, ktorá dáva falošnú nádej. Ľudí chceme upozorniť na toto strašné miesto.

Zamýšľam sa nad tým, koľko ľudí v skutočnosti počulo evanjelium. Myslím, že mnoho ľudí ho nepočulo. Ak skutočne miluješ ľudí, potom im o večnosti povieš pravdu. Nebudeš váhať. Láskavo im predstavíš evanjelium, ale takisto ich upozorníš na dôsledky toho, čo sa môže stať, ak evanjeliu neuveria.

Modlím sa, aby nám Boh dal za ľudí, na ktorých nám záleží, také bremeno, aké sme dosiaľ nemali − že budeme kázať ako umierajúci ľudia ďalším umierajúcim ľuďom, ako ľudia, ktorí nevedia, koľko času im alebo nám ostáva. Jednoducho povedz: „Túto správu ti chcem povedať práve teraz, pretože ťa milujem a záleží mi na tebe.“

Prečo by sme teda mali šíriť evanjelium? To hlavné je, že nechceme, aby ľudia išli do pekla. Snažme sa, teda, ako vieme, aby sme šírili evanjelium.

https://www.harvest.org

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.