Je dokonané - 19. február - evs.sk

Zamyslenia

Je dokonané – 19. február
19. februára 2021
Play

Ako Ježiš okúsil ocot, riekol: Dokonané! A nakloniac hlavu, odovzdal Ducha (Bohu). Evanjelium podľa Jána 19:30

Potom pozrel hore a povedal: „Dokonané!“ Lepšie slová nikto nikdy nepovedal. On mal nárok vysloviť ich. Nemohol klamať. Na základe toho sa môžeš spoľahnúť na všetko, čo povedal.

Mnohí ľudia už povedali veľké a silné slová. Často sa odvolávali na rôzne cesty spásy. Milióny ľudí sa sklamali a zatrpkli a mnohí ďalší to zažijú v deň súdu, keď sa zjaví pravda. Veľa ľudí bude musieť uznať, že nasledovali falošných prorokov.

Ježiš dokázal, že je Boží Syn. Urobil tak, keď vstal z mŕtvych. Povedal: „Dokonané!“ Povedal to každému, s kým žil, publikánom a hriešnikom, farizejom a zákonníkom. Áno, týka sa to aj teba a každého v tvojom okolí. Neexistuje výnimka. Nie je dôležité, že máš zničený život. Nie je ani podstatné, že sa cítiš nehodný.

Ježiš povedal: „Dokonané!“ Jeho slová idú s tebou životom a ak ignoruješ také veľké spasenie, sú súdom proti tebe.

Čo to znamená, že je dokonané?

Je to všetko, čo potrebuješ k spaseniu. Tvoja spása je dokončená. Dokonané je a patrí ti, ak to prijmeš vierou.

Ako mohol Ježiš povedať tieto požehnané slová?

Mohol tak urobiť, lebo za teba zaplatil na dreve kríža svojou svätou a vzácnou krvou. Tá cena Bohu stačí. Preto môžeš s istotou smerovať k súdu. Ak postavíš svoju spásu na Jeho dokončenom diele, máš základy postavené na skale. Už nič nesmieš pridať. Znaky po klincoch v Ježišových rukách ti vravia, že si kúpený a cena bola zaplatená. Je dokonané!

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.