Znamenie na domoch - 8. jún - evs.sk

Zamyslenia

Znamenie na domoch – 8. jún
8. júna 2024
Play

„Krv bude vaším znamením na domoch, v ktorých ste; keď uvidím krv, prejdem popri vás a nestihne vás zhubná rana, keď budem trestať Egypt.“ 2. kniha Mojžišova 12:13

Poznáš otázku: Čo sa stane na konci môjho života? Možno si navštívil jedného zo svojich blízkych v zariadení pre seniorov a nemôžeš si pomôcť, no musíš rozmýšľať, či tak jedného dňa neskončíš aj ty.

Neprestávaš myslieť aj na to, že tvoja myseľ zoslabne a nebudeš nič chápať. Je úžasné vidieť, ako dlho sa dokáže udržať živá viera v Ježiša aj v oslabenej mysli. Pre niektorých ľudí však nadíde deň, keď Ježišovo meno nedokážu už počuť s radostným uznaním.

Mám ešte vieru, aj keď už ničomu nerozumiem?

Boh má pre teba odpoveď: „Keď uvidím krv, prejdem popri tebe.“ Toto slovo sa naplnilo po prvýkrát, keď boli Izraelci zachránení z ruky anjela zhubcu. Odvtedy sa to stalo každému kresťanovi, ktorý žil svoj život prikrytý Ježišovou krvou.

Tvoja a moja spása nie sú závislé na tom, čo vidíme. Záleží na tom, čo vidí Boh. Nehovorí, že nás zachráni pred zničujúcimi ranami, ak my uvidíme krv. Nie my ale Boh musí vidieť krv.

V Božích očiach má Ježišova krv nekonečnú hodnotu. Keď sa už všetko povedalo a urobilo, jediná vec, ktorú v nás hľadá, je krv. Nehľadá naše silné stránky a schopnosti.

Izraelci boli vo svojich domoch v bezpečí. Krv svedčila za nich. Platí to aj o tebe, ktorý si vyrovnal svoj účet s Bohom. Ježišova krv je tvojím oslobodením. Nezáleží na tom, čo všetko zvládneš, ale čo niekto iný urobil namiesto teba.

Skutočnosť, že Boh vždy vidí Ježišovu krv, prináša tvojmu ustarostenému srdcu odpočinok. Nič z toho, čo môžeme urobiť, nestačí. Ale keď hľadáš útočisko v Ježišovi, Boh vidí očisťujúcu krv. Preto ťa Jeho ruka nezasiahne, ale bude ťa žehnať.

Odpočívaj v tom, čo vidí Boh! Nech je Jeho milosť tvojou jedinou spásou. Podrží ťa v živote, smrti aj vo večnosti.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.