Vždy bdejte - 19. január - evs.sk

Zamyslenia

Vždy bdejte – 19. január
19. januára 2019

„Buďte rozvážni, bdejte! Váš protivník diabol obchádza ako revúci lev, hľadajúc koho by zožral.“

(1Pt 5:8)

Keď som bol v nemocnici na Hawaji, opäť som čítal o šokujúcich udalostiach, ktoré viedli k deštrukcii flotily Spojených štátov v Pearl Harbor. V ten osudný deň – 7. decembra 1941 – Japonci zaútočili. Výsledkom bolo zničenie našej flotily. Príčina – tragická nevšímavosť. Keď pohodlie, pokoj a radosť uprednostníme pred povinnosťami a naším presvedčením, napredovanie sa spomalí.

Čo spôsobuje, že my kresťania krčíme plecami, keď by sme mali posilňovať svoje svaly? Čo nás robí apatickými v čase, keď záťaž potrebuje byť zdvihnutá, svet porazený a zajatí oslobodení? Prečo sme mnohí znudení, keď časy vyžadujú konanie? Kristus nám povedal, že v posledných dňoch bude postoj ľudí k životu vlažný.

Modlitba dňa

Otče, vezmi preč apatiu, ktorá tak často oslepuje môj pohľad.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.