Milujme napriek sebe - 26. február - evs.sk

Zamyslenia

Milujme napriek sebe – 26. február
26. februára 2019

„… všetka naša spravodlivosť bola ako poškvrnené rúcho…“

(Iz 64:5)

Biblia nás učí, že všetka naša spravodlivosť nedosahuje Boží štandard, pretože je ako poškvrnené rúcho. Nemáme žiadnu šancu vyprodukovať spravodlivosť, svätosť či dobrotu, ktorá Boha uspokojí. Dokonca aj ten najlepší z nás je pred Bohom nečistý. Pamätám si, ako raz moja manželka prala. V dome sa zdalo, že oblečenie je biele a čisté,  keď ho však vyvesila na šnúru, oproti čerstvo napadnutému snehu vyzeralo zamazane a špinavo.

Naše životy sa môžu načas zdať morálne v poriadku a prijateľné, ale v porovnaní s Božou svätosťou a čistotou sme špinaví. Boh nás miluje napriek našim hriechom a morálnej nečistote. Rozhodol sa nám dať spravodlivosť. Preto nám dal Svojho Syna, Ježiša Krista, aby zomrel na kríži.

Modlitba dňa

Môj život je ako šedý mrak vedľa beloby tvojej čistoty, Pane Ježiši. Očisti ma.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.