Ako si poradiť s pokušením - 27. január - evs.sk

Zamyslenia

Ako si poradiť s pokušením – 27. január
27. januára 2021
Play

„Poddajte sa teda Bohu, ale vzoprite sa diablovi – a utečie od vás. Priblížte sa Bohu a priblíži sa vám.“ List Jakuba 4:7-8

Možno ťa prekvapí, keď sa dozvieš, že skúšky a pokušenia môžu mať priaznivý vplyv na život veriaceho. Hovorí sa, že kresťania sú v mnohom ako čajové vrecúška: nevieš, čo je v ňom, kým ho nedáš do horúcej vody.

Niekedy, keď všetko ide ako po masle, začneme byť viac náchylní podľahnúť pokušeniu. Keď nedokážeme vyjsť s peniazmi, sme chorí alebo čelíme ťažkostiam, sme závislí na Bohu. Ale keď sa nám darí, máme v banke nejaké peniaze navyše a máme dobré zdravie, môžeme začať byť so sebou spokojní, zlenivieme a stávame sa zraniteľní. A vtedy udrie pokušenie.

Presne tak zasiahlo aj Dávida. Sú dve mená, ktorými môžeme zhrnúť Dávidov život: Goliáš, ktorý nám pripomína najväčšie Dávidove víťazstvo, a Bat-Šeba, ktorá nám pripomína najväčšiu Dávidovu porážku. Dávid upadol do hriechu s Bat-Šebou po mnohých úspechoch a rokoch vládnutia. Akoby si dal pauzu a vzal si duchovnú dovolenku. A v tejto chvíľke záhaľky prišlo pokušenie.

Ako hovorí staré porekadlo: „Nemôžeš zabrániť vtákovi, aby ti lietal ponad hlavu. Ale môžeš mu zabrániť, aby si v tvojich vlasoch postavil hniezdo.“ (V mojom prípade by si vták mal radšej priniesť všetok materiál, pretože tam nemám nič, s čím by sa dalo pracovať.)

Biblia hovorí: „Poddajte sa teda Bohu, ale vzoprite sa diablovi – a utečie od vás.“ (Jk 4:7) Všimni si, že nevraví, aby sme s diablom viedli dlhé debaty. Ani nehovorí, aby sme preskúmali, čo ponúka – len aby sme to vedeli. Hovorí, aby sme sa mu vzopreli.

Pokušenie nie je hriech; je to výzva do boja. A na muža či ženu, čo nepodľahne pokušeniu, čaká požehnanie.

https://www.harvest.org

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.