Vidiac svoju potrebu - 28. január - evs.sk

Zamyslenia

Vidiac svoju potrebu – 28. január
28. januára 2019

„Len blázon by si povedal: Boh neexistuje. A prečo to hovorí? Lebo jeho srdce je skazené, jeho skutky nečisté a zlé. Jeho život rozkladá hriech.“

(Ž 53:1, preklad z anglického originálu The Living Bible)

Žijeme ako malý mravec na miniatúrnom zrnku prachu vonku vo vesmíre. Dostaneme doktorský titul, dôležito vykročíme na pódium a vyhlásime: „Nuž, neviem, či Boh existuje, alebo nie.“ A dokonca sa nevieme ani ovládať. Nevieme zabrániť tomu, aby sme sa nepresviedčali o nepravosti takejto myšlienky. Nevieme zabrániť výrobe jadrových zbraní, ktoré by mohli zničiť svet. Nevieme zabrániť vzájomnej nenávisti, bojovaniu a zabíjaniu. Neviememe zabrániť vzájomnému okrádaniu. Nevieme zabrániť umieraniu, pretože všetci raz zomrieme. Niet divu, že Biblia hovorí: „Blázon vo svojom srdci hovorí, niet Boha,“ pretože človek, ktorý popiera existenciu Boha, je blázon.

Modlitba dňa

Všemohúci Bože, pomôž mi žiť tak, že keď budem hovoriť iným o Tvojej existencii, budú naklonení priznať, že existuješ a prijať Ťa.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.