Spravodlivý sudca - 30. máj - evs.sk

Zamyslenia

Spravodlivý sudca – 30. máj
30. mája 2019

„Hospodinova bázeň je čistá, zostáva naveky; Hospodinove práva sú pravdou, napospol sú spravodlivé.“ (Ž 19:10)

Keď príde na Boží súd, ľudia niekedy povedia, že veria v Boha, ktorý nesúdi. Znie to dobre, ale v skutočnosti vravia: „Verím v Boha, ktorému nezáleží na dobre a zle.“ Ešte presnejšie: hovoria, že veria v Boha, ktorého si len vymysleli vo svojej hlave.

Ak Boh naozaj miluje, potom bude aj spravodlivý. To nám hovorí Biblia. Láska robí z Boha spravodlivého sudcu. Toto vedz: V nebi nebude nikto, kto si tam nezaslúži byť. Ani v pekle nebude nikto, kto si tam nezaslúži byť. V nebi nebude nikto, kto by sa tam dostal nechtiac. A v pekle nebude nikto, kto by tam nešiel dobrovoľne.

Boh nikoho nenúti ísť do neba. On nepovie: „Okamžite choď do neba!“ Nemusíš ísť, ak nechceš. Na druhej strane, nik nebude v pekle, kto by tam nešiel z vlastnej vôle.

Páči sa mi, ako to zhrnul J. I. Packer: „Písmo vidí peklo ako dobrovoľný výber. … Peklo sa objavuje ako dôkaz toho, že Boh rešpektuje voľbu človeka. V skutočnosti všetci dostanú to, čo si zvolili. Buď naveky byť s Bohom a oslavovať Ho, alebo navždy bez Boha a oslavovať seba.“

Ako by mohol Boh lásky poslať niekoho do pekla? To nerobí. Ani neurobí. Ak skončíš v pekle, potom sa tam dostaneš z vlastnej vôle, pretože si odmietol Jeho ponuku na odpustenie. Odmietol si Ježiša Krista a všetko to, čo pre teba urobil. Ale ak prosíš Boha o odpustenie tvojich vín, odstráni ich a dá ti zmenu, pretvorí tvoj život. Znovu sa narodíš.

https://www.harvest.org

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.