Nekonečné odpustenie - 8. február - evs.sk

Zamyslenia

Nekonečné odpustenie – 8. február
8. februára 2021
Play

„Lebo nás Boh neurčil na hnev, ale aby sme dosiahli spasenie v našom Pánovi Ježišovi Kristovi, ktorý umrel za nás…“ (1Tes 5:9-10)

Pozrime sa na Kristovu smrť. V biografii jedného skvelého amerického muža, Daniela Webstera, je 863 strán venovaných jeho kariére a len 5 strán hovorí o jeho smrti. Hayova kniha o živote Abrahama Lincolna má 5 000 strán, ale iba 25 z nich sa venuje dramatickému príbehu o jeho vražde a smrti. Smrť je vo väčšine biografií len bezvýznamnou udalosťou na konci knihy. Keď sa však pozrieme na štyri „biografie“ Ježiša Krista, teda na štyri evanjeliá, je na nich niečo veľmi zaujímavé a zvláštne. Jedna tretina Matúšovho evanjelia opisuje Kristovu smrť. Marek tiež venoval smrti jednu tretinu svojho evanjelia, Lukáš jej venoval jednu štvrtinu a Ján jej venoval až polovicu svojho evanjelia. Všetky tieto strany opisujú posledných 24 hodín Ježišovho života. Smrť Ježiša Krista je významnou udalosťou v našej histórii, pretože Ježiš prišiel na zem práve preto, aby zomrel za hriešnikov. Keď opúšťal nebo, presne vedel, čo ho na kríži čaká.

Modlitba dňa

Pane Ježišu, na kríži si kvôli mne hrozne trpel. Zaslúžim si Tvoje odsúdenie, no Ty mi aj tak dávaš odpustenie a večný život. Chválim Tvoje vzácne meno!

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.