Príde čoskoro - 4. jún - evs.sk

Zamyslenia

Príde čoskoro – 4. jún
4. júna 2024
Play

„Videl som nové nebo a novú zem, lebo prvotné nebo a prvotná zem sa pominuli a mora už niet.“ Zjavenie Jána 21:1

Mnohí sú sklamaní, lebo od života na zemi očakávajú príliš veľa skvelých vecí. Veria, že život kresťana možno prirovnať k jazde po rovnej, širokej a priamej ceste. Biblia však hovorí niečo iné. Do neba vedie úzka cesta. Vedie svetom, kde vládne satan. Nemysli si, že jeho úlohou je uľahčiť cestu kresťanom. Preto Ježiš hovorí svojim priateľom: „Na svete budete mať súženie.“

V čase tesne pred druhým príchodom Pána Ježiša diabol bojuje s veľkou silou. Prichádza s veľkým hnevom, lebo vie, že má krátky čas. Na celom svete bolo a je prenasledovaných veľa ľudí. Áno, všetci kresťania nejakým spôsobom vnímajú, že nie sú z tohto sveta.

K tomu treba prirátať trápenie, ktoré majú Božie deti spoločné so všetkými ostatnými. Choroba, bolesť a úzkosť, ktoré zažívame my alebo naši najbližší príbuzní, dokážu na náš život vrhnúť tiene.

Svet nemá pokoj, ktorý hľadáme, preto túžime po Božom meste.

Pánove slová nás ubezpečujú, že nebudeme sklamaní. Premýšľal si už o tom, že keď ťa Hospodin vedie cez ťažkosti, rastie tvoja túžba po nebi? Existuje spojenie medzi pocitom neistoty a očakávaním mesta s pevnými základmi.

Boh tvorí nové nebo a novú zem, kde prebýva spravodlivosť. Ak patríš Ježišovi, si občanom neba. Stráviš večnosť v krajine, kde slnko nikdy nezapadne. Tam skončí hriechu a jeho nespočetné následky.

Zo všetkého najskôr treba uhasiť tvoj duchovný hlad a smäd. Musíš vidieť Ježiša takého, aký je. Pohľad na Neho ťa premení. Musíš byť taký ako On.

Srdce každého z nás má navždy vyvýšiť Hospodina a slúžiť Mu na veky vekov.

Tešme sa na Ježišov návrat. Nezabudol na nás. Príde čoskoro a urobí všetko nové!

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.