Dávidov kľúč - 23. marec - evs.sk

Zamyslenia

Dávidov kľúč – 23. marec
23. marca 2022
Play

„Znám tvoje skutky. Ajhľa, otvoril som ti dvere, ktoré nikto nemôže zatvoriť, lebo hoci máš malú moc, predsa si zachoval moje slovo a nezaprel si moje meno.“  Zjavenie Jána 3:8

Ak chceme pochopiť toto slovo, musia nám byť jasné dve veci. Po prvé, kto to hovorí, po druhé, komu to hovorí!

Nehovorí to len tak hocikto.

„Toto hovorí Svätý a Opravdový, ktorý má kľúč Dávidov, ktorý otvára tak, že nikto nezatvorí, a zatvára tak, že nikto neotvorí.“ (Zjav 3:7)

Hovorí to sám Pán Ježiš Kristus. On má Dávidov kľúč. To znamená, že spravuje celé Božie kráľovstvo!

Keď otvára, je naozaj otvorené. Keď zatvára, je naozaj zatvorené. Nikto a nič Mu nemôže zabrániť vo vykonaní jedného alebo druhého.

Komu otvára? Otvára tým, ktorí majú málo síl, ktorí na niečo nestačia a nedokážu si pomôcť v situácii, v ktorej sa nachádzajú. Je však potrebné všimnúť si, že sa ich to týka len vtedy, keď sa vo svojej situácii pevne držia Ježišovho Slova a nezapierajú Jeho meno.

Vtedy im Pán Ježiš otvára dvere. Dvere boli zatvorené, ale Pán Ježiš ich otvoril a vtedy ich už nikto zatvoriť nemôže.

Tí, ktorým to bolo povedané po prvýkrát, boli bezmocnými, chudobnými a bezvýznamnými kresťanmi, s ktorými nikto nepočítal. Mali proti sebe bohatých a mocných ľudí, ktorí mali veľký vplyv.

Ale sú to chudobní a bezmocní, ktorí vyhrali. Bohatí a mocní utrpeli porážku.

Toto sa deje vtedy, keď Pán otvára dvere svojim bezmocným veriacim, ktorí sa k Nemu utiekajú, dôverujú Jeho Slovu a vyznávajú, že Ježiš Kristus, Boží Syn, je ich útočišťom.

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.