Pristupujme teda s dôverou - 7. jún - evs.sk

Zamyslenia

Pristupujme teda s dôverou – 7. jún
7. júna 2022
Play

„Pristupujme teda s dôverou ku trónu milosti, aby sme prijali milosrdenstvo a našli milosť na pomoc v pravý čas.“ List Židom 4:16

Keď sme v núdzi, nie je ľahké byť v modlitbách odvážny. Zvlášť je to ťažké vtedy, keď nás svedomie obviňuje za naše podvody, neposlušnosť a neveru voči Bohu. Často to v našom kresťanskom živote nezvládame. Sme príliš úbohí. Sme ako váza, ktorá neznesie nič a hneď sa rozbije.

Preto si v Slove, ktoré máme na dnešný deň, všimnime dve veci.

Máme tu slovko teda. Poukazuje na predošlý verš a ukazuje nám, na akom základe môžeme k trónu milosti s dôverou kráčať.

„Veď nemáme Veľkňaza, ktorý by nemohol cítiť s našimi slabosťami, ale máme Veľkňaza, podobne pokúšaného vo všetkom, ale bez hriechu.“ Toto je základ pre našu odvahu.

Boží Syn s nami cíti, pretože vie z vlastnej skúsenosti, aký je ľudský život, a v akých podmienkach žijeme. On zažil všetko. Žil život na zemi bez hriechu. To, akými sme mali byť, ale nie sme, a to, čo by sme mali robiť, ale pre hriech nedokážeme, vykonal On namiesto nás a kvôli nám. Pred Bohom sa to hodnotí tak, akoby sme to spravili my sami.

To druhé, čo by sme si mali všimnúť, je, že môžeme pristúpiť k trónu milosti. Za nič dostávame všetko. Nevyžaduje sa od nás žiadna platba. Dostávame to, čo sme si nezaslúžili, pretože to Pán Ježiš zaslúžil pre nás.

Ak sa držíš týchto vecí, pomôže ti to s dôverou v modlitbách pristupovať k Bohu!

Ten, ku komu sa modlíš, sľúbil pomoc v pravom čase. Keď sa modlíš, pamätaj na to!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.