Prvý misionár - 22. marec - evs.sk

Zamyslenia

Prvý misionár – 22. marec
21. marca 2022
Play

„… Poďte za mnou a urobím vás rybármi ľudí!“ (Mt 4:19)

Ježiš bol prvým misionárom. Nesedel pasívne so založenými rukami a len tak nečakal, že ľudia, ktorých zaujme Jeho učenie, za Ním prídu. Sám išiel von za chorými, utrápenými a smútiacimi a vysvetľoval im Svoje posolstvo radosti, uzdravenia a spásy. Dokonca aj v útlom veku išiel do chrámu a „učil“ lekárov a právnikov, ktorí boli ukotvení v starých tradíciách. Našiel si cestu k pobrežiu a vnikol do života najbežnejších robotníkov so slovami: „Poďte za mnou a urobím vás rybármi ľudí!“ Kdekoľvek šiel, ľudí vyzýval, vykoreňoval v nich utkvelé predstavy a menil ich. Nakoniec Ho pribili na kríž, pretože narušil ich sebecký, bezpečný a samoľúby spôsob života. Nielenže bol Ježiš misionárom, ale On poveril aj Svojich nasledovníkov, aby boli misionármi!

Modlitba dňa

Kamkoľvek idem, je to pre Teba misijné pole, Pane. Pomôž mi byť si toho vedomý, aby som mohol povedať ďalším tvoje radostné posolstvo.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.