Zabezpeč dvere - 21. marec - evs.sk

Zamyslenia

Zabezpeč dvere – 21. marec
21. marca 2022
Play

„… a každú namýšľavosť, čo sa dvíha proti poznaniu Boha, každú myšlienku podrobujeme v poslušnosť Kristovu.“ (2K 10:5)

V garáži máme zajace, ktoré patria našim vnúčatám. Jeden sa volá Cotton (Bavlna) a druhý Chubby Cutie (Guľatá kráska). Raz som sa vybral do garáže, a tam som zistil, že Chubby Cutie a Cotton boli vypustení a voľne si poskakovali. Zatiaľ čo som si upratoval v garáži, snažil som sa ich chytiť. Vďakabohu, môj vnuk Christopher si so zajacami hravo poradil. Rýchlo sme Cotton a Chubby Cutie vrátili do ich klietky a zabezpečili sme malé dvierka.

Vo svojom živote máme všetci nejaké dvere. Ak ich necháme otvorené, môžu sa k nám dostať zlé veci. Začíname strážením svojej mysle. My rozhodujeme o tom, akým myšlienkam dovolíme usídliť sa v našich mysliach. Vždy k nám prichádzajú rôznorodé myšlienky. Môžu to byť zlé, dobré, strašné či úžasné myšlienky. My rozhodujeme o tom, čo si do mysle vpustíme a čo nie.

Preto nás Biblia nabáda: „a každú namýšľavosť, čo sa dvíha proti poznaniu Boha, každú myšlienku podrobujeme v poslušnosť Kristovu.“ Ak diablovi prenecháš čo i len kúsok svojej mysle, bude ju chcieť zabrať celú. Nerozprávaj sa s diablom. Biblia učí: „… vzoprite sa diablovi – a utečie od vás.“ (Jk 4:7)

Rovnako si potrebujeme strážiť svoje ústa. Často niečo povieme, tweetneme či postneme na nejakú sociálnu sieť. A keď sa to dostane von, potom sa zamýšľame nad tým, ťo sme povedali. Darilo by sa nám lepšie, ak by sme sa modlili ako Dávid: „Ó Hospodine, postav mi hliadku k ústam a dvere mojich perí chráň.“ (Ž 141:3)

Skôr než niečo povieš, polož si nasledovné otázky: Je to pravdivé? Je to nápomocné? Je to inšpirujúce? Je to nevyhnutné? Je to láskavé? Možno si si pomyslel: „Ak by som uplatnil tento princíp, potom by som v podstate nepovedal nič.“ Nech je tak.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.