Sexuálny život - 5. august - evs.sk

Zamyslenia

Sexuálny život – 5. august
5. augusta 2023
Play

„Nemýľte sa! Boh sa nedá vysmievať! Čo človek rozsieva, to bude aj žať! Pretože kto rozsieva svojmu telu, z tela bude žať skazu; kto rozsieva Duchu, z Ducha bude žať večný život.“  List apoštola Pavla Galatským 6:7-8

V našej modernej spoločnosti je mnoho prúdov, ktoré sa nepovažujú za hriech, keď ľudia žijú v sexuálnom vzťahu bez manželstva.

Mnohí ľudia uznávajú tzv. manželstvo ’bez papiera’. Ale to nie je manželstvo. Manželstvo vyžaduje sobáš.

Život v manželstve ’bez papiera’ znamená cudzoložstvo. Akokoľvek by ľudia uznávali takéto vzťahy, Boh ich bude v deň súdu súdiť podľa Jeho Slova.

Mladí ľudia sú naučení začať sexuálne spolužitie omnoho skôr, než vôbec myslia na sobáš. Ide len o to, aby ich spolužitie nevyústilo do záväzkov.

Dnes človek hovorí o ’partneroch’, nie o manželoch. Ale to je Pánovi odporné!

Nepomáha ani to, ak sa človek označuje za ateistu, alebo hovorí, že neverí Biblii. Božím Slovom bude postihnutý rovnako. Pánovo Slovo platí pre všetkých, bez ohľadu na to, čo si myslia.

„Nemýľte sa!“ Takto nás vystríha Božie Slovo.

Čo človek seje, to bude žať.

Kto žije podľa svojich žiadostí, je zaživa mŕtvy, hovorí Božie Slovo. Ukazuje sa, že tzv. sexuálna sloboda končí v nekonečných nešťastiach a tragédiách. Najradšej sa o tom nehovorí, ale ten, kto sa dnes stará o duše, vidí svet núdze a zla, pretože ľudia sa nesprávajú podľa Slova Biblie.

Sexuálny život patrí jedine do manželstva! Je hriechom začať s ním pred zákonitým manželstvom.

Tí, ktorí berú Božie prikázanie vážne a usporiadajú svoj život podľa neho, dostávajú v živote veľké šťastie. Zoberte si to k srdcu, hlavne mladí ľudia!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.