Si požehnaným Božím dieťaťom - 24. máj - evs.sk

Zamyslenia

Si požehnaným Božím dieťaťom – 24. máj
24. mája 2021
Play

…ale všetko a vo všetkom je Kristus. List Kolosenským 3:11

Nerozumieš Bohu. Túžiš byť živým kresťanom, ktorý je pre iných požehnaním. Modlíš sa za to, ale nič sa nedeje. On je všemohúci, a tak ľahko by mohol zasiahnuť, ale neurobil to. Si stále ten istý. Prečo nenaplní tvoju túžbu, aby si sa viac podobal Ježišovi? Tvoju túžbu stať sa svätým spôsobil Boh. Nesprávne na tom sú tvoje mylné predstavy, ako sa to stane. Myslíš si, že sa niečo musí stať s tebou. Neuvedomuješ si, že tajomstvo spočíva v tom, že sa ujmeš vlastníctva všetkého, čo už v Ježišovi Kristovi máš. Boh má z teba radosť, keď‘ veríš v Ježiša, z ktorého sa Boh teší. Boh hľadá Ježiša v tebe. Ježiš je vždy najsilnejší v tom človeku, ktorý si myslí, že je najslabší.

Preto ti Boh berie vieru v seba samého. Vnímaš to tak, akoby ti Boh zobral všetko, aby si nakoniec musel povedať: Teraz už mám iba Ježiša. Myslíme si, že sme biedni, keď‘ už nemôžeme veriť ničomu, čo je v nás. Je ťažké stratiť duchovné sebavedomie. Keď‘ Boh dovolí, aby svetlo Slova osvietilo jadro nášho srdca, kde sa skrýva tak mnoho hriechu, sme zbavení všetkého. Boh k tebe prichádza skrze svoje Slovo. Musíš tomu venovať pozornosť. Neexistuje žiadna úzkosť, v ktorej by to Slovo nemohlo pomôcť. Ak sa podriadiš Slovu, vzbudí v tebe vieru. Božie dieťa je dedičom neba. Ak je Ježiš tvojím Spasiteľom, si taký bohatý, ako len môžeš byť. On je v tebe. To neplatí len pre výnimočných kresťanov, ale pre všetkých. Je nemožné byť kresťanom bez toho, aby si nemal v Ježišovi všetko. Keď‘ máš dokonca tú najmenšiu a najslabšiu vieru, On vstúpil do tvojho srdca so všetkým duchovným požehnaním nebeských sfér. Nenechal si ho pre seba. Dal ti ho. Viac ani nemôžeš dostať. Kristus je všetko, vo všetkom, je aj v tebe. Si preto požehnaným Božím dieťaťom napriek vlastnej bezvýznamnosti.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.