Najväčší priateľ - 23. máj - evs.sk

Zamyslenia

Najväčší priateľ – 23. máj
23. mája 2024
Play

„Veď nás ženie Kristova láska, nás, čo sme pochopili, že ak jeden zomrel za všetkých, všetci zomreli.“ (2K 5:14, ekumenický preklad)

Keď idem manželke kúpiť narodeninový darček, nerobím to z povinnosti. Mám z toho radosť. Nerobím to preto, žeby som sa bál, ako zareaguje, ak jej darček nedám. Nemotivuje ma strach, motivuje ma láska.

Keď niekoho miluješ, prirodzene chceš robiť veci, o ktorých vieš, že ho potešia. To isté platí aj pre náš vzťah s Kristom. Skutoční Ježišovi priatelia ho poslúchajú, pretože chcú, pretože ho milujú.

Apoštol Pavol napísal: „Veď nás ženie Kristova láska, nás, čo sme pochopili, že ak jeden zomrel za všetkých, všetci zomreli.“ (2K 5:14, ekumenický preklad)

Keď milujeme Pána, je našou radosťou, našou výsadou robiť to, čo nám prikazuje.

Ľudia nás určite sklamú. Máme však priateľa, ktorému môžeme povedať svoje tajomstvá, pretože On nikdy nezradí našu dôveru. Máme priateľa, ktorý sa s nami podelí aj o svoje tajomstvá. V Ježišovi Kristovi máme toho najlepšieho priateľa.

Ježiš chce byť nielen naším Spasiteľom a Pánom, ale chce byť aj naším priateľom.

Ak nie si Božím priateľom, potom si Jeho nepriateľom. Biblia hovorí, že ak miluješ spôsoby tohto sveta, potom si Boží nepriateľ. V skutočnosti Ježiš povedal: „Kto nie je so mnou, je proti mne, a kto nezhromažďuje so mnou, rozptyľuje.“  (Mt 12:30)

Možno si nikdy nepoznal, aké to je mať živý, každodenný, nepretržitý vzťah – dokonca priateľstvo – s Ježišom Kristom. Možno si si ani neuvedomoval, že niečo také je vôbec možné.

Ježiš je priateľ, ktorý pri tebe bude stáť bez ohľadu na okolnosti. A je ochotný vstúpiť do tvojho života, odpustiť ti hriechy a ponúknuť ti svoje priateľstvo. Musíš však odpovedať na Jeho volanie.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.