Slová, s ktorými môžeš rátať - 22. november - evs.sk

Zamyslenia

Slová, s ktorými môžeš rátať – 22. november
22. novembra 2021
Play

„Nie vojenskou mocou, ani silou, ale mojím Duchom – hovorí Hospodin mocností.“ (Zach 4:6)

Po ukrižovaní, keď boli učeníci zúfalí, prehlásili: „A my sme dúfali, že On vykúpi Izrael.“ (L 24:21) Vládlo medzi nimi utrpenie, zúfalstvo a tragédia. Život stratil svoj význam a zmysel. Keď sa však vzkriesenie stalo zjavným, život nadobudol nový význam. Malo to zmysel a dôvod.

David Livingstone raz hovoril k skupine študentov na Glasgowskej univerzite. Keď vstal, aby začal rozprávať, na svojom tele niesol známky afrických ťažkostí. Niekoľko chorôb pri približne 30 príležitostiach ho zanechalo vyciveného a na smrť ustatého. Jeho ľavá ruka, ktorú rozdrvil lev, mu bezvládne visela po boku. Po opise svojich skúšok a súžení povedal: „Chceli by ste, aby som vám prezradil, čo ma podporovalo celé tie roky exilu medzi ľuďmi, ktorých jazyku som nerozumel a ktorých postoj ku mne bol vždy neistý a často nepriateľský? Bolo to toto: ,Ja som s vami po všetky dni až do konca sveta.‘ Všetko som stavil na tieto slová a oni ma nikdy nesklamali.“

Modlitba dňa

Vďaka Tvojej láske nie som nikdy sám. Ďakujem Ti, môj Pán a Spasiteľ.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.