Spájaj - 30. november - evs.sk

Zamyslenia

Spájaj – 30. november
30. novembra 2022
Play

„Daj pozor na seba a na učenie.  V tom zotrvávaj,…“ (1 Tim 4:16)

V hľadaní spôsobov ako preklenúť generačný rozdiel niet pochýb o tom, že my ako rodičia budeme musieť konať to, čo kážeme, a to stále viac a viac, aby sme svoje správanie zosúladili s naším kódexom viery.

Žiadna matka nemôže od svojej dcéry požadovať, aby nespávala s kadekým, keď ona sama flirtuje a príležitostne sa spreneveruje svojmu morálnemu správaniu. Žiaden otec, ktorý sa zmieta medzi ťažkým sociálnym pitím a príležitostným pitím na pokraji alkoholizmu a ktorý nedokáže ráno predtým, než si zapáli cigaretu, povedať ani jedno pekné slovo, nemôže na svojho syna ustavične kričať, aby prestal s marihuanou, pretože je to cesta, ktorá často vedie k ťažkým drogám.

Ak má mladšia generácia preukazovať úctu staršej či dokonca ju počúvať, dôslednosť, stálosť a svedomitosť, ktorá nevybočuje z normálu a udržiava kresťanský charakter, musia byť pri nej nevyhnutnosťou.

Modlitba dňa

Oči mladšej generácie vidia moje nepodarené správanie, Pane. Pomôž mi byť dobrým príkladom − takým, ktorý ju pritiahne k Tebe.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.