Tajomstvo skutočného života - 1. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Tajomstvo skutočného života – 1. apríl
1. apríla 2023
Play

„Bože, ty si môj silný Boh. Hľadám ťa hneď za svitania…“ Ž 63:2 (preklad prof. Roháček)

Niektorí kresťania sa len málo naučili o každodennom duchovnom živote. Pred časom sa ma jeden policajt opýtal, v čom spočíva tajomstvo víťazného života. Povedal som mu, že neexistuje žiadna magická formulka, ktorú treba vysloviť. Ak by sa to dalo nejakým slovom vystihnúť, povedal by som „podriadenosť“. Druhé slovo, ktoré by som vyslovil, by bolo „oddanosť“. Nič nenahradí každodenný duchovný život s Kristom. Tvoj tichý čas, modlitebný čas, čas strávený v Slove – to je úplne nevyhnutné pre šťastný kresťanský život. Bez každodenného kráčania s Kristom z Teba v žiadnom prípade nemôže byť šťastný, dynamický a silný kresťan. Kristus dnes volá kresťanov k očisteniu, oddanosti, posväteniu a úplnému podriadeniu. To spôsobí rozdiel medzi úspechom a zlyhaním v tvojom duchovnom živote. Rozdiel medzi „dať si pomáhať“ a „pomáhať iným“ zmení tvoje zvyky, tvoj modlitebný život, tvoje čítanie Biblie, tvoje dávanie, tvoje svedectvo i tvoje členstvo v cirkvi. Toto je chvíľa rozhodnutia pre kresťanov!

Modlitba dňa

Túžim po hlbšom duchovnom živote, živý Bože. Daj, nech sa úplne zasvätím Tebe.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.