Uvažuj o svojom premýšľaní - 12. október - evs.sk

Zamyslenia

Uvažuj o svojom premýšľaní – 12. október
12. októbra 2021
Play

„Napokon premýšľajte, bratia, o všetkom, čo je pravdivé, čo čestné, čo spravodlivé, čo čisté, čo ľúbezné, čo príjemné, o všetkom, čo je cnostné a čo chválitebné!“ (F 4:8)

Keď si sadáte k stolu, musíte premýšľať o tom, ako vás ovplyvní jedlo, ktoré zjete. Napríklad, ja milujem pikantné jedlo. Musím však premýšľať nad tým, kedy ho jem. Ak je osem alebo deväť hodín večer, v žiadnom prípade si pikantné jedlo nedám, pretože viem, že naruší môj spánok. Preto sa musím rozhodnúť pre niečo iné.

Rovnakým spôsobom musíme uvažovať o svojom premýšľaní. List Filipským nám v 4:8 vraví: „Napokon premýšľajte, bratia, o všetkom, čo je pravdivé, čo čestné, čo spravodlivé, čo čisté, čo ľúbezné, čo príjemné, o všetkom, čo je cnostné a čo chválitebné!“

Ak chceš osobný pokoj, zahŕňa to srdce a myseľ. Izaiáš 26:3 vraví: „Toho, kto je pevnej mysle, zachovávaš v dokonalom pokoji, lebo v Teba dúfa.“

Potrebujeme sa sami seba opýtať: „Ako na mňa bude vplývať táto televízna show, ktorú sa chystám pozerať?“ „Ako na mňa bude vplývať film, na ktorý sa chystám do kina?“ „Aký bude mať na mňa vplyv hudba, ktorú sa chystám počúvať?

Ak chceš osobný pokoj, závisí od správneho zmýšľania a modlenia. Takisto závisí od toho, čo vpustíš do svojej mysle, pretože keď sa zastavíš a začneš nad tým uvažovať, väčšina pokušení, ktorým si čelil, prišla najprv do tvojej mysle. Myseľ je veliteľskou ústredňou. Ňou siahame spomienkami do minulosti a cez predstavivosť do budúcnosti.

Chceme sa naučiť, ako rozmýšľať biblicky, nie emocionálne. Vo všetkom čomu čelíš, uplatňuj Božie slovo.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.